Mēs esam maza skola, bet katram, kurš šeit mācās, tā ir Skola ar lielo burtu, katram, kurš šeit strādā, tā ir sirdslieta.

skola21

(Šos video varat atrast http://www.youtube.com/ meklētājā ierakstot burtu kombināciju DpskMJ)
Video un foto projekcijas Daugmales pamatskolas 85 gadu jubilejā *

Nometne „Daugmalē pirms 1000 gadiem”

Daugmales mazpulka „Dzirkstelīte”vasaras darba un atpūtas nometne „Daugmalē pirms 1000 gadiem” bija viena no pirmajām mazpulku nometnēm Latvijā.

Nometne tika organizēta pirms Eiropas Kultūras mantojuma dienām, jo šī pasākuma atklāšana Latvijā notika tieši Daugmales pilskalnā.

Nometnes laikā mazpulcēni sakopa pilskalnu, aizbēra arheoloģisko izrakumu bedres, gatavoja seno daugmaliešu tērpus, rotas, ieroču un traukus. Iepazinās ar pilskalna vēsturi un izgatavoja pilskalna maketu. Iestudēja teatrālas ainiņas par dzīvi pirms 1000 gadiem Daugmales pilskalnā. Iedvesmojoties no šīs nometnes, nākošajā 1999. gadā Daugmales pamatskolā notika otrā visas Latvijas Mazpulku nometne „Visu daru es ar prieku”.

Pieņemšana pie Latvijas Valsts prezidenta 1999.gadā

1999.gada 22. februārī Daugmales mazpulks „Dzirkstelīte” piedalījās pieņemšanā pie Latvijas Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa par godu Latvijas Mazpulku 70. gadadienai. Valts prezidents ar atzinības rakstiem apbalvoja Zinaidu Matisoni un citus mazpulku vadītāju. Valsts prezidents mūsu mazpulka vadītājai pasniedza atzinību ar šādu tekstu: „Izsaku pateicību par Jūsu enerģisko darbu, rīkojot mazpulku sporta spēles un pētot vēstures gaitu Daugmalē! Lai nerimst Jūsu sportiskā degsme mazpulcēnus vadot!”

Pieņemšanā Daugmales mazpulcēni uzstājās ar teatrālu ainiņu no iestudējuma „Daugmalē pirms 1000 gadiem”, kas tiku veidots nometnes laikā Daugmales pilskalnā.

Daugmales pamatskolas 75 gadu jubilejas salidojums 2001. gadā.

Ieskats skolas salidojumā pirms 10 gadiem.

Andreja dienas pasākums 2001. gada 30. novembrī.

Šķiet, ka tas bija pavisam nesen, tikai 10 gadus atpakaļ, bet daudz kas ir mainījies. Tad skolas mazās zāles skatuve vēl bija vecajā vietā un vecāko klašu skolēni labprāt iestudēja ludziņas. Pat skolas direktors vēl šad tad jutās kā īsts rūķis ... 2003.gada 1.septembris. Biezā migla šī 1. septembra rītā izrādās bija vēstnesis auglīga darba cēliena sākumam, lai Daugmalē būtu skola un kupla skolas saime. 2003. gada Ziemassvētki Daugmales pamatskolā Ziemassvētki ir vieni no visgaidītākajiem svētkiem Daugmales pamatskolā, jo tad kopā ar liecībām bērni saņem arī našķus. Šis ir ieskats 2003. gada Ziemassvētku pasākumā, kur kopā savijas kristīgās un īsteni latviskās ziemas saulgriežu tradīcijas. Nobeigumā tradicionālā labinieku sumināšanu un netradicionālā vecāku uzslavēšana. Vecās skolas ēkas rekonstrukcija 2005. gadā Daugmales pamatskolas vecajā ēkā 2005.gadā piedzīvoja vislielākās pārvērtības skolas vēsturē.Pazuda siltās ar malku kurināmās krāsnis, gaiteņa sienas ar neskaitāmajām krāsu kārtām, kuras starpbrīžos tā vien gribējās paknibināt un iztēloties: kāda skolas izskatījās senāk, kā bērni pirms 50 gadiem nesa malku, lai piekurinātu klases un gaiteni padarītu par mājīgāko vietu skolā, kur starpbrīžos izcīnīt sev siltāko vietiņu pie krāsns. Pēc remonta vecā skola ieguva pavisam citu izskatu. Tie, kuri skolas laikā sildījās pie malkas krāsnīm, atcerēsies telpas, par kurām remontdarbu video stāsta skolas direktors Andris Ceļmalnieks. Daugmales pamatskola 2009./2010. mācību gadā 2009./2010. mācību gada notikumi foto un video mirkļos atspoguļo Daugmales pamatskolas skolēnus, skolotājus un skolas dzīvi tādu, kāda tā ir šodien. Krāsaini notikumi, pasākumi un zaļās aktivitātes. *Jau iepriekš atvainojamies par video materiāli pieticīgo kvalitāti. Video materiāli no 1998. līdz 2005. ir uzņemti video lentēs, bet par godu Daugmales pamatskolas 85 gadu jubilejas pasākumam video materiāls ir pašu digitalizēti un sagatavoti rādīšanai skolas absolventiem un skolotājiem par prieku. Ņemiet par labu un jauku skatīšanos!