Gatavošanās 2016. gada Ekoskolu Rīcības dienām sākās skolēnu brīvlaikā, kad ekopadome sapulcējās skolā un sprieda par darbībām, ko veiks.

Afiša tika izveidota 3. novembrī, lai jau piektdienā skolēni varētu iepazīties ar notikumiem nākošajā nedēļā.

Rīcības dienas sākās pirmdien, 7. novembrī. Šajā dienā klases stundās skolēni noskatījās Zaļās jostas izveidoto filmu “Plastmasas maisiņa ceļš”. Pirms un pēc filmas skolotāja Ž. Ceļmalniece pārrunāja ar skolēniem par dažādu plastmasas izstrādājumu pielietošanu ikdienā un kā tos var aizstāt ar citiem izstrādājumiem, skolēni dalījās savā pieredzē. Pēc filmas noskatīšanās nelielā konkursā, atbildot uz jautājumiem par filmā redzēto, skolēni varēja nopelnīt balvas.

Otrdien, 8. novembrī, katra klase izveidoja savu šī gada videi draudzīgo apņemšanos.

Trešdien, 9. novembrī, klases apņemšanās tika satītas skolas lielajā apņemšanās kamolā, kurš tiks atritināts nākošā gada Rīcības dienās, lai kopīgi noskaidrotu, kā mums ir veicies.

Ceturtdien, 10. novembrī, skolā risinājās galvenie Rīcības dienas notikumi.

Ekopadome aicināja skolā ierasties videi draudzīgā veidā. Visus, kas izpildīja šo noteikumu, sagaidīja ar atstarotāju un saldu pārsteigumu. Ja iepriekšējās Rīcības dienās 2015. gadā, izglītojām tos automašīnu šoferus, kas bērnus uz skolu veda ar mašīnu, tad šogad, teicām paldies visiem, kas ieradās skolā ar kājām vai skolas autobusu.

Ar skolas ēdinātājiem bijām vienojušies, ka pusdienas skolā būs bez gaļas. Daži pat to nepamanīja.

Tā kā Rīcības diena sakrita ar ikgadējo Mārtiņdienas gadatirgu skolā, tad nolēmām savas aktivitātes veikt tieši šajā laikā. Tika izveidots stends uz kura izvietojām informāciju par plastmasas izstrādājumu ietekmi uz vidi , cilvēka veselību un aicinājumu cilvēkiem domāt ilgtspējīgi, jo nafta ir neatjaunojams dabas resurs. Izvietojām arī divu skolēnu Fanijas un Alberta zīmējumus par jūru, par to kādu ļaunumu nodara jūras piesārņošana. Ekopadomes pārstāvji informēja visus ieradušos pagasta iedzīvotājus par iespējām neizmantot plastmasa maisiņus, dāvināja viņiem biopolimēra maisiņus uz kuriem ir zīme, ka tie ir kompostējami un ir izgatavoti no bioloģiskiem materiāliem. Maisiņā bija informatīva grafika un vietējais ābols. Iedzīvotāji bija ļoti ieinteresēti, jo nezināja par šādiem maisiņiem, viņi priecātos, ja tādi ienāktu Latvijas lielveikalos.

Sestdien un svētdien, 12., 13. novembrī aicinājām skolēnus un viņu vecākus pavadīt dienu bez atkritumiem.

Rīcības dienas ir noslēgušās, bet videi draudzīga un ilgtspējīga rīcība turpinās.

20161104 200529