Daugmale skolas mūžs aizsākās jau 1926. gadā, kad Daugmales iedzīvotāji pašu rokām uzcēla skolas ēku.

Šeit ieguldīts ne tikai pašu daugmaliešu darbs, bet arī pašu ziedotie līdzekļi un celtniecības materiāli.

Tas viss savu bērnu un mazbērnu labā!

Varas maiņas Latvijā nav gājušas secen arī Daugmales skolai, kas laika gaitā ieguvusi arvien jaunus nosaukumus:

• Sešklasīgā pamatskola,
  • Septiņgadīgā skola,
  • Astoņgadīgā skola,
  • Deviņgadīgā skola,
  • Daugmales pamatskola.

1989. gadā vecajai skolas ēkai tika uzcelta piebūve.

Šajā jaunajā korpusā šobrīd atrodas sporta zāle, ēdnīca, informācijas centrs, muzejs, dabas zinību un mājturības kabineti.

Jau 19 gadus līdzās pastāv divu atšķirīgu ideoloģiju celtnes, bet tās vienmēr vienojuši bērnu soļi un čalas.

Lai kāda vara nāktu, skola ir un paliek Daugmales bērnu otrās mājas.

Vecā skolas ēka 2006. gadā, pirms savas apaļās 80 gadu jubilejas, piedzīvoja 21. gadsimtam atbilstošas pārvērtības.

Kapitālais remonts. Pirms pārtapšanas par jaunu, modernu ēku, skolas iemītnieki atvadījās no vecās skolas pierastajām sienām:

"Lai mēnestiņš Tev pasaciņu stāsta
un sapņus novēl gaišākos,
lai saulīte Tev vienmēr smaida
un prieku rada gaišāko.
Lai atmiņas par mums nekad no Tevis nepazūd".

Pazuda ar malku kurināmās krāsnis, kas ziemā sildīja skolēnu nosalušās rokas, biezie krāsas slāņi uz sienām,ko tā vien gribējās palupināt. Viss pārvērtās līdz nepazīšanai.

Skumji, ka no vecajām sienām pazudušas šīs siltās un mīļās lietas, ar ko skola saistās tās absolventiem. Tomēr laiks rit, lai kā arī mums negribētos kādas mīļas atmiņas paturēt.