Daugmales pamatskola

    Daugmales pamatskolā Erasmus+ projekta “Ressourcenschonendes Verhalten: Nachhaltige Konsumorientierung, Abfallvermeidung und -trennung sowie Verwertung von Reststoffen” ietvaros no 11. februāra līdz 15. februārim viesojās skolēni un skolotāji no Vācijas un Ungārijas. Līdztekus tam, cita Erasmus+ projekta ietvaros, skolotāju grupa no Ungārijas bija ieradusies vērot mācību stundas un iepazīt mūsu skolotāju darbu.

Pirmajā nodarbību dienā viesus uzrunāja skolas direktors A. Ceļmalnieks, vēlot veiksmīgu darba nedēļu Latvijā. Mūzikas skolotāja E. Šepetovska kopā ar skolēnu koriem bija sagatavojusi nelielu apsveikuma koncertu, pēc kura sākās projekta lietišķā daļa. Mūsu direktors ārzemju skolotājus iepazīstināja ar Latvijas izglītības sistēmas struktūru, apstiprināto mācību priekšmetu stundu plānu. Skolas muzejā viesi iepazinās ar Daugmales pagasta un skolas vēsturi, nākotnes vīzijām. Skolēni tajā laikā izspēlēja “ledus laušanas” un sadarbības spēles, iepazīstoties un attīstot sadarbības prasmes.

Tā kā projekta idejas ir par videi draudzīgu dzīvesveidu, tad visiem bija iespēja noskatīties National geographic veidoto dokumentālo filmu Before the flood” par klimata pārmaiņām ar Leonardo de Caprio “vides vēstnieka” lomā. Cita starpā projekta dalībnieki varēja apmeklēt skolas peldbaseinu.

Otrdien skolēni prezentēja savus mājas darbus par reģionālajiem dārzeņiem un citiem kultūraugiem. Ungāru skolēni stāstīja par āboliem un kukurūzu. Bērni no Vācijas rādīja prezentācijas par kukurūzu, kviešiem un kartupeļiem. Daugmales pamatskolas skolēnu prezentācijas bija par sīpoliem, rudziem, gurķiem un burkāniem. Skolotājiem tajā laikā bija iespēja vērot mācību stundas.

Nodarbība turpinājās ZS “Dorītes”. Viesi iepazinās ar bišu dzīvi, degustēja medu, veidoja vaska sveces. Pampāļu podu keramikas darbnīcā viņi paši izgatavoja laimes pogas. Kā palīgs un tulks darbojās mūsu skolas 9. klases skolēns Jēkabs Kunstmanis. Pēcpusdienā viesi tikās ar mūsu pagasta Folkloras kopu, kurā darbojas Daugmales pamatskolas skolēni. Mūsējie ārzemniekiem iemācīja dažas Latviešu tautas dejas un rotaļas.

Trešdien visas aktivitātes notika Ķekavā. Dienas sākumā skolēni bija radošā ekskursijā Konfelādes ražotnē, kur no Latvijā iegūtām augļu un ogu sulām tiek ražotas videi un veselībai draudzīgas konfektes. Katrs pats varēja pagatavot veselīgo našķi. Otrā nodarbību daļa notika Ķekavas JIC, kur Santa Auziņa- Stucere aicināja skolēnus domāt un radīt jaunas lietas, kas būtu funkcionālas un ilgtspējīgas.

Ceturtdien skolēni un skolotāji devās ekskursijā uz SIA “Lāči”. Tā kā Daugmales pamatskolas skolēnu viens no izvēlētajiem reģionālajiem produktiem bija rudzi, tad šī ekskursija bija tiešs prezentācijas turpinājums. Visi tika iepazīstināti ar maizes cepšanas tradīciju Latvijā, varēja degustēt dažādas maizes šķirnes. Kopīgi tika izcepts grupas kukulītis, kuru nākamajā dienā draudzīgi notiesāja.

Pēc pusdienām visi devās uz Jūrmalu. Daži no ārzemju viesiem pie jūras bija pirmo reizi, jo Ungārijā jūras nav, bet skolēni no Vācijas dzīvo tālu no jūras. Viesiem tika pastāstīts par vides aktivitātēm, kas notiek gar jūras krastu, tajā skaitā, par Piekrastes Tīrrades akciju, kurā piedalījās arī Daugmales pamatskolas skolēni.

Piektdien tika apkopotas visas aktivitātes, kas notikušas šī projekta ietvaros. Skolotāji un skolēni aizpildīja anketas par projektu un veidoja plakātus.

Pēcpusdienā bija ekskursijā uz Latvijas Republikas Saeimas ēku un Vecrīgu.

Bez visa iepriekš minētā šajās dienās notika arī citi sadraudzības pasākumi - lēkšana pa batutiem, boulinga spēle, Līvu Akvaparka apmeklējums.

Paldies visiem iesaistītajiem vecākiem, kuri laipni uzņēma ārzemju skolēnus savās ģimenēs.

Projekta koordinatore Žanete Ceļmalniece

Bildes

maxresdefault

Seko Facebook


P-d.png