Daugmales pamatskola

Pavasara brīvlaikā Daugmales skolēni Eduards Kasparovičs, Alīna Davidenko,  Rinalds Balodis, Sanija Zeltiņa un pedagogi  Ilze Aleksūne, Kristīne Auguceviča devās uz Turcijas lielāko  pilsētu Stambulu, lai piedalītos Erasmus+ projektā “Active Lessons and Gamification for Better Social Inclusion” Projektā piedalījās arī skolēni  no Polijas, Spānijas un Turcijas.

Projekta ietvaros, skolēni apmeklēja mācību stundas, kuras notika Biltes Koleji skolā. Šī  ir privātskola, kurā mācības notiek par maksu. Līdz ar to, šī skola atšķirās no valsts skolām. Skola ir aprīkota ar dažādām digitālām ierīcēm- datoriem, projektoriem, audioaparatūra.  Tomēr mūsu bērniem lielākais prieks un izbrīns bija 3D kinozāle, kurā skolēniem notiek mācību stundas, lai ekranizētu dažādas mācību filmas. Piemēram, dabaszinībās.

Pirmajā dienā visi skolēni piedalījās dažādās ”Ledus laušanas” spēlēs, kurās bija iespēja vienam otru iepazīt tuvāk.  Skolā īpaši liela vērība tiek likta uz sporta aktivitātēm, ar kurām var nodarboties brīvajos brīžos.  Izsportojušies skolēni bija katru dienu. Mācību stundu ietvaros skolēniem sporta aktivitātes ir iekļautas mācību procesā.

Otrajā dienā  bija iespēja iepazīties un pašiem piedalīties otrreizējā papīra pārstrādē. Kas mums kā Ekoskolai bija liels ieguvums.  Iespējams ar laiku arī mūsu skolā izveidosim otrreizējo pārstrādi, lai izgatavotu papīru. 

Trešajā un ceturtajā dienā skolēni piedalījās dažādās mācību stundās. Papildinājums mūsu ierastajām mācību stundām bija origami locīšana. Šī mācību stunda šajā skolā ir obligāts mācību priekšmets. Origami stundu pasniedz pedagoģe no Japānas, kura Biltes Koleji skolā strādā trīs gadus.

Piektajā dienā mums bija kopīga vēstures stunda, kurā izzinājām Stambulas vēsturiskākās vietas.

Projekta laikā skolēni tika uzņemti turku ģimenēs.  Visiem bērniem tā bija lieliska iespēja socializēties svešā vidē pie nezināmiem cilvēkiem. Paši bērni teica, ka turki ir  ļoti viesmīlīgi un rūpīgi, nedēļas laikā esot jutušies kā mājās.  Atvadu dienā nebija tik viegli šķirties. Gan mūsu bērni, gan turku ģimenes bija pieraduši viens pie otra un šķirties bija diezgan grūti.

maxresdefault

Seko Facebook


P-d.png