Daugmales pamatskola

Arrow
Arrow
Slider

Vārda dienu šodien svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Tālrunis: +371 67957894

pump

Vasarā īstenots jauniešu iniciatīvu projekts Pumpurs - "I.am.I” –

Es esmu es, esmu daļa no pasaules

Daugmales pamatskolā 2021. gada jūlijā un augustā tika īstenots biedrības “IN-LAAT” organizētais piecu dienu aktivitāšu projekts "I.am.I". Projekta mērķis - veicināt jauniešu personības izaugsmi, spēju un talantu apzināšanu, veiksmīgas personiskās dzīves veidošanu, jauniešu kompetenču pilnveidošanu,  personīgo mērķu apzināšanu un sasniegšanu. Projekta uzdevums bija palielināt jauniešu motivāciju turpināt formālo izglītību un veicināt viņu aktīvu līdzdalību sabiedrības procesos. Projekta ietvaros piedalījās 20 jaunieši no  6.-9. klasei.

 

Projekta rezultātā mērķa grupas jaunieši, darbojoties grupās un komandās, ieguva praktiski pielietojamas zināšanas dažādās dzīves jomās, kas ļaus pilnveidot savas komunikāciju prasmes, mācīties izmantot savus resursus un zināšanas, lai pārvarētu dzīves izaicinājumus un krīzes, kā rezultātā jaunieši ieguva pārliecību par savām spējām un talantiem. Projekts pozitīvi ietekmēja jauniešu klātienes atkalredzēšanos un kopīgo komunikāciju, kas veidoja izpratni par personīgo mērķu sasaisti ar izglītību, stiprināja ticību sev un veidoja vēlmi būt aktīviem.

Darbojoties treneru un speciālistu vadībā jaunieši apguva:

  • kas ir win-win princips, kā atbalstīt otru, veidot sadarbošanos un uzticēšanos,
  • kas ir personīgā motivācija un dzīves mērķi,
  • kā plānot un rīkoties ar savām finansēm,
  • kā izmantot fiziskajam aktivitātēm pieejamos resursus, izveidoja vingrinājumu kompleksu, kā noņemt psiholoģisko spriedzi,
  • kas ir veselīgs uzturs un kā to pagatavot, izveidoja savu dienas „veselīgo ēdienkarti”,
  • kā veidot savu prezentāciju un uzstāties,
  • kas ir pamata ētikas noteikumi dažāda veida komunikācijās.

 

Aktivitātes dienā “ES un mans ķermenis” jaunieši devās uz zemnieku saimniecību „Dorītes”, kur apciemoja bišu dravu, garšoja medu un iepazinās ar citiem biškopības produktiem, kā arī izzināja medus ievākšanas un apstrādāšanas procesus. Jaunieši darbojās ar mālu un gatavoja sveces - katrs izlēja savu bišu vaska sveci un izgatavoja savu māla laimes pogu.

Projekta noslēgumu atzīmēja ar kopīgo kliņģera baudīšanu. Kā pārsteigumu jauniešus sagaidīja praktiski pielietojama balva – ūdens pudeles ar projekta logo, kas uzreiz tika liktas lietā.

Īpašu paldies sakām Daugmales pamatskolai, īpaši skolotājai Kristīnei Augucevičai par veiksmīgu sadarbību!

Vairāk informācijas par projekta īstenošanas gaitu sociālā tīkla Faceebook lapā IAMI projekts un Instagram lapā IAMI_projekts.

Nodarbības atbalsta Eiropas Savienības finansēts projekts Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas risku samazināšanai”.

ozio_gallery_nano

maxresdefault

Seko Facebook


Uzdevumi hrizontal