Šogad Ekoskolu Rīcības dienu ietvaros Daugmales pamatskolas Ekopadome aicināja Ķekavas novada pašvaldību pievērst uzmanību vides problēmu risināšanai novadā, atgādinot, ka skolēnu izglītošana ir viens no lieliskākajiem veidiem, kā mācīt jauno paaudzi būt atbildīgiem par vidi, Latvijas bioloģisko daudzveidību un bremzēt negatīvās klimata pārmaiņas.

Aicinājumā Ķekavas novada pašvaldībai tika lūgts atbalstīt Daugmales Ekopadomes ieceri par āra klases izveidi.

Skolēniem bija iespēja iepazīties ar Ķekavas novada domes priekšsēdētāju un uzdot vairākus jautājumus par videi draudzīgām darbībām Ķekavas novada domē. Skolēni noskaidroja, ka domē papīru šķiro, dzeramais ūdens ir no centra ūdensvada, telpu uzkopšanā daudzi tīrīšanas līdzekļi ir ar videi draudzīgiem sertifikātiem, telpās apkure ir regulējama.

Rīcības dienu ietvaros Daugmales pamatskolas skolēni gāja palīgā sakopt skolas āra teritoriju, sagrābt koku lapas. Pirmā klase sakopa savu mācību kabinetu.

Bildes šeit!

Tā kā Ekopadomes sastāvs ir ļoti nomainījies, no iepriekšējās padomes ir palikuši tikai 3 skolēni, tad tika nolemts, ka jādodas kopīgā izbraukumā, kurā varēsim viens otru labāk iepazīt. Ekskursija notika vienā no rudens brīvlaika dienām, 26.oktobrī. Tās laikā iepazināmies ar karameļu darbnīcu Jelgavā. Paši veidojām savu karameli. Mums bija iespēja apskatīt Jelgavas pili un tajā esošās kapenes. Lēnā solī aizstaigājām līdz skatu tornim. Pie skatu torņa skolotāja noorganizēja iepazīšanās aktivitātes. Atpakaļceļā iegriezāmies maizes ceptuvē “Lācī”.    Tagad mēs viens otru pazīstam.

Lasīt tālāk ...

Uzdevumi hrizontal