Daugmales pamatskola

Sagaidot Latvijas 95.gadadienu, Skolu muzeju biedrība Latvijas izglītības iestāžu skolu muzejus aicināja piedalīties muzeju skatē „Skolas muzeja akcenti vēsturei”. Skates mērķis – rosināt izglītības iestāžu muzeju padomes izzināt sava muzeja vēsturi un aktualizēt skolas muzeja krājuma izmantošanu. Daugmales pamatskolas skolēnu komanda- pieci 6.klases skolēni  Ritvars Pelsis, Kristiāna Viša, Betija Alaine  un skolotāja, skolas muzeja vadītāja Zinaida Matisone - 22.oktobrī devās uz Rīgu, lai prezentētu darbu, ko skolas muzejs sistemātiski ir veicis jau 15 gadus.

Skolas komandai bija sagatavota reportāža par muzeja darbu, krājuma anotācija, skice ekspozīcijai „No Nāves salas uz brīvību”, apkopota informācija CD par organizētajām aktivitātēm muzejā.

Lai žūrijai būtu vieglāk saprast, kāds krājums ir skolas muzejā, kā muzeja materiāls tiek izmantots, skolotāja un skolēni bija sagatavojuši 12 minūšu garu priekšnesumu, kurā tika izmantota Aleksandra Čaka dzeja no „Mūžības skartajiem” Nāves salas velns. Skatē piedalījās 28 Latvijas skolu muzeji, lielākā daļa - Rīgas skolu muzeji, bet no tālākām vietām uz Rīgu devās Valmieras ģimnāzijas, Kocēnu pamatskolas, Kauguru pamatskolas,  Krāslavas vidusskolas, Ozolnieku vidusskolas, Balvu Valsts ģimnāzijas skolēnu komandas. Arī mēs – Daugmales pamatskolas skolēnu komanda.

Skates noslēguma pasākums notika Rīgā, Kara muzejā šī gada 9.novembrī, kur saņēmām balvu par labāko reportāžu.  

maxresdefault

Seko Facebook


Uzdevumi hrizontal